Україна отримає 1200 млн. євро макрофінансової допомоги від ЄС

06
05.2020

#НовиниЄС

Україна отримає 1200 млн. євро макрофінансової допомоги (МФД) від ЄС на подолання економічних наслідків пандемії COVID19. Відповідну пропозицію Європейської Комісії вчора,  5 травня, схвалили  Посли ЄС (Комітет постійних представників, КОРЕПЕР).  Умови допомоги буде погоджено в рамках відповідного меморандуму про взаєморозуміння між Європейською Комісією та Україною. Попередньо відомо, що кошти будуть доступні впродовж 12 місяців та надаватимуться двома траншами.

Яким чином це вплине на український бізнес-клімат? На думку експертів, очевидно, що таке рішення ЄС демонструє чіткий сигнал підтримки України як країни – сусіда. Окрім цього, переговори щодо умов виділення МДФ стануть стимулом для українського Уряду для продовження економічних реформ та співпраці з МВФ. Саме ці умови, за прогнозами фахівців,  можуть стати однією з передумов виділення першого траншу. 

Для набуття чинності проект законодавчого акту ЄС має отримати схвалення Ради ЄС та Європарламентом.  Для України це буде вже п’ята програма макрофінансової допомоги ЄС.

Подробиці  - в офіційному прес-релізі Генсекретаріату Ради ЄС: 

 

https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/05/05/covid-19-council-greenlights-3-billion-assistance-package-to-support-neighbouring-countries/

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ