UBTA прийняла участь у круглому столі: «Energy Diplomacy Discussion»

17
11.2021

Директор брюссельського офісу UBTA Назар Бобицький взяв участь у круглому столі, присвяченому енергетичній дипломатії в Україні. Захід проводився науково-дослідним центром DiXi Group під егідою МЗС України та за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Експерти DiXi Group представили дослідження кращих європейських практик і досвіду реалізації енергетичної дипломатії та відповідні рекомендації для України. У ході заходу відбулося також обговорення тематики низкою українських та міжнародних експертів.

Так, пан Бобицький звернув увагу на тісний взаємозв’язок енергетики і клімату. Величезна помилка у розбудові національної енергетичної дипломатії залишити буз уваги проблеми і завдання нашої країни у сфері клімату. І тому перед Україною в сфері міжнародної як енергетичної так кліматичної дипломатії стоять три завдання.

  • Перше, це активна участь України в дискусіях в рамках Паризької Угоди щодо доступу до міжнародного фінансування декарбонізації, зокрема у сфері «зеленого» реформування української енергетики.
  • Друге, ситуація навколо стрімко зростаючої необхідності у природному газі в світі та в Європі. Така тенденція пояснюється тим, що природний газ є тимчасовим джерелом енергозабезпечення до появи нових низьковуглецевих енерготехнологій (водень). Зростання попиту на природній газ є «вікном можливостей» для РФ, яким Москва зараз прагне скористатися для своїх агресивних цілей.
  • Третє, заключне але не менш важливе. Вуглецевий механізм коригування імпорту або СВАМ, та важливе значення у формулі його підрахунків щодо джерел енергопостачання при виробництві товарів.

«На всі ці завдання українська енергетична та кліматична дипломатія повинна вже сьогодні шукати відповіді, відстоювати інтереси держави і бізнесу та шукати союзників в Європі і світі» - підкреслив пан Бобицький.

Відеозапис круглого столу доступний за посиланням: https://cutt.ly/3Tmx4SB

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ