UBTA представила бізнес-кейси потенціалу промислової співпраці між Україною та ЄС в межах Індустріального діалогу

16
03.2021

Київ, 16 березня 2021 р. Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA) виступила партнером Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в проведенні цьогорічного засідання Діалогу високого рівня Україна-ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості (Промислового діалогу). У ході діалогу UBTA представила до уваги керівництва Мінекономіки та Мінстратегпрому, а також делегації Європейської Комісії бачення українського бізнесу, зокрема експортерів, щодо потенціалу та пріоритетів розвитку індустріальної співпраці між Україною та ЄС, а також висновків, які необхідно врахувати двом сторонам в межах запланованої оцінки та наступного оновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

«Потенціал Угоди про асоціацію, а саме її торговельна частина за останні 5 років не був розкритий повністю для українських компаній-експортерів через низку причин, у тому числі і нетарифних бар’єрів, які стримують експортні можливості як нашої держави, так і промислового сектору зокрема. Ми вдячні представникам українського та європейського урядів за надану можливість озвучити ключові сигнали бізнесу. Вони були опрацьовані UBTA під час всеукраїнського опитування компаній та галузевих і профільних об’єднань наприкінці 2020 року щодо оцінки експортної діяльності вітчизняних підприємств до ЄС в межах Угоди про асоціацію та ПВЗВТ. Зараз ми чітко бачимо, де співпраця між Україною та ЄС може бути поглиблена задля розкриття експортного потенціалу промислового сектору України. Так, підписання Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (ACAA) дасть змогу машинобудівним підприємствам, представникам хімічного та фармацевтичного секторів наростити об’єми зовнішньої торгівлі та, завдяки поглибленій інтеграції до європейських ланцюгів постачання товарів з доданою вартістю, разом з компаніями з Євросоюзу завойовувати ринки третіх країн», – зазначив Дмитро Лось, голова правління UBTA.

У межах ділового сегменту Промислового Діалогу за модерування UBTA були обговорені можливості співпраці окремих галузей індустрії України та країн ЄС в контексті нових індустріальних ініціатив Європейського Союзу, такі як Європейський водневий альянс, Європейські акумуляторні та сировинні альянси, ініціатива «Стратегічна автономія ЄС», Європейська індустріальна стратегія. Як підкреслив директор європейського офісу UBTA Назар Бобицький, український бізнес, зокрема експортери, вітають Індустріальний діалог Україна-ЄС як унікальний майданчик для врахування пропозицій бізнесу щодо пріоритетів співпраці, готові долучатися до діяльності тематичних робочих груп Діалогу і сподіваються, що його напрацювання будуть враховані в майбутньому оновленні Угоди про асоціацію.

У цьому зв'язку, під час Діалогу був представлений конкретний бізнес-кейс української фармацевтичної галузі про її потенційний вклад в диверсифікацію європейських ланцюжків постачання критичних медичних препаратів в умовах боротьби з коронавірусною пандемією. З відповідною презентацією можливостей та очікувань українського фармацевтичного сектору виступила Євгенія Піддубна, директор з питань корпоративних комунікацій компанії «ФАРМАК» (є одним з членів UBTA). Пані Піддубна наголосила, що ключовою передумовою реалізації можливостей співпраці українського та європейського фармацевтичного секторів є оновлення сфери дії майбутньої Угоди АСАА (Угода про «промисловий безвіз») з ЄС, шляхом включення до неї положень про взаємне визнання результатів перевірок належних виробничих практик фармсектору (GMP практики).

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ