УАБТ представила інтереси українських експортерів на публічних консультаціях Єврокомісії щодо вуглецевого тарифу

29
10.2020

28 жовтня ц.р. Українська асоціація бізнесу і торгівлі (УАБТ) представила Європейській Комісії позицію українських експортерів стосовно потенційно нового регуляторного торговельного заходу – вуглецевого корекційного механізму імпорту (ВКМІ). Відповідні матеріали були передані УАБТ до Брюсселя в рамках міжнародних публічних консультацій, започаткованих Європейською Комісією наприкінці липня з представниками європейського та міжнародного бізнесу, експортерів, державних інституцій держав-членів ЄС та ключових торговельних партнерів Євросоюзу. 

Консультації, які тривали майже три місяці, мали на меті залучити всі зацікавлені сторони до розробки політики та ідентифікувати можливості та виклики майбутнього ВКМІ. Очікується, що Європейська Комісія врахує надані коментарі, застереження та пропозиції при підготовці законопроекту ЄС щодо ВКМІ, обговорення якого планується у другому кварталі 2021 року. 

Як зазначив у цьому зв'язку керівник Брюссельського офісу УАБТ Назар Бобицький, активна участь українських експортерів у цій ініціативі Єврокомісії була вкрай важливою, адже «З одного боку, опитування ЄК дало змогу нам краще зрозуміти можливі опції Європейської Комісії у дизайні цього справді революційного інструменту регулювання міжнародної торгівлі. З іншого боку, дозволило українському бізнесу на самому початку процесу підготовки законодавчого акту ЄС компетентно представити свою позицію як стейкхолдера, щоб надалі через доступні канали діалогу аргументовано переконувати інституції ЄС прислухатися до своєї точки зору. На кону – значна частина українського експорту, передусім таких чутливих галузей як металургія, будівельні матеріали (цемент), електроенергія, до ключового для нас ринку збуту. Тому УАБТ зіграла на випередження і подала пропозиції, які відображають консолідовану позицію українських експортерів в цілому».

Як відомо, Уряд України заявив про амбіційні плани розпочати діалог з Брюсселем щодо участі нашої країни в ініціативі «Європейський зелений курс», яка ставить за мету рішуче скоротити парникові викиди в країнах ЄС і сприяти перетворенню Європейського континента на кліматично нейтральний до 2050 року. Запровадження ВКМІ визначено одним з центральних елементів Європейського Зеленого Курсу. Тому чітка, аргументована і, головне, вчасно сформульована позиція українських експортерів має суттєво зміцнити позиції Уряду у цьому діалозі. 

З текстом позиційного документа УАБТ можна ознайомитися за посиланням.

 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ