УАБТ і УКАБ: результати Саміту Україна-ЄС стануть потужним імпульсом для оновлення ПВЗВТ Україна-ЄС

07
10.2020

Українська асоціація бізнесу і торгівлі (УАБТ) та Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) вітають результати Саміту Україна-ЄС 6 жовтня ц.р. у Брюсселі в частині, яка стосується перспектив якісного оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, її торговельно-економічного сегмента – Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). 

Як зазначив керівник Брюссельського офісу УАБТ Назар Бобицький,  закріплені в Спільній заяві Саміту домовленості сторін дозволять провести всебічну оцінку стану імплементації Угоди з точки зору її цілей і завдань: 

«Cтворення умов для поглиблення торговельно-економічних відносин з метою сприяння інтеграції України до Спільного ринку ЄС визначено Угодою як одне з її ключових завдань. На нашу думку, єдиним реальним критерієм оцінки ефективності інтеграції України до європейського ринку є вільний і безперешкодний доступ до нього українських товарів та послуг, рівні, недискримінаційні правила гри та запобігання нових торговельних бар'єрів. Тому ми вдячні за принципову позицію з цього приводу Президента України Володимира Зеленського, оприлюднену ним в ході Саміту. Водночас, перспективи якісного оновлення Угоди ризикують залишитися недосяжними, якщо ми не виконуватимемо нашу «домашню роботу» з адаптації європейського законодавства, продовження необхідних інституційних реформ».

Коментуючи результати Саміту, Радник зі стратегічних питань Президента УКАБ Володимир Лапа наголосив на необхідності зробити Європейський зелений курс невід’ємним елементом оновлення Угоди :

«Оцінка стану імплементації Угоди є першим важливим кроком до визначення об’єктивних потреб українських та європейських виробників у покращенні умов взаємного доступу до ринків обох сторін, зокрема для агрохарчового сектору. Ми повинні відстоювати не тільки оновлення тарифних умов доступу до ринку, але й лібералізацію  нетарифних заходів. Сюди входять санітарні та фітосанітарні вимоги, нові правила роботи на ринку ЄС, які будуть також диктуватися і новою, кліматичною повісткою дня. Тому такі ініціативи як Європейський зелений курс мають стати невід’ємним елементом оновлення Угоди. Адаптація Україною ЄЗК має враховувати як потенційний внесок України у справу досягнення кліматичної нейтральності континенту до 2050 року, так і питання безперешкодного доступу українських експортних галузей до ринку ЄС для економічного розвитку і соціальної стабільності країни.»

Серед важливих досягнень Саміту  -  підписання Угоди «Кліматичний пакет для стабільної економіки» (CASE) на суму 10 млн. євро, яка сприятиме долученню України до Європейського зеленого курсу. Як відзначила у коментарях для ЗМІ Віце-прем’єрка Ольга Стефанішина, ця угода дозволить профінансувати проєкти з переходу до чистої, ресурсоефективної, кліматично нейтральної і кругової економік. Документ передбачає надання грантів для енергоаудитів та підвищення енергоефективності малих та середніх підприємств, проєкти з відновлюваної енергії, надання консультацій муніципалітетам щодо економічно ефективного постачання тепла і гарячої води. Угодою також передбачається створення спільного ресурсного центру з питань кліматичних інновацій між Україною та ЄС і впровадження надійного обліку викидів парникових газів та речовин, що руйнують озоновий шар. 

«Ми сподіваємося, що фінансові ресурси Угоди CASE також будуть доступні і для підприємців українського агробізнесу, які роблять безпосередній вагомий внесок у забезпечення екологічної сталості економіки України», підкреслив Володимир Лапа. 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ