УАБТ допоможе визначити потреби та очікуваня українського бізнесу від оновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС

28
07.2020

28 липня 2020 р., під егідою Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної стартував Перший діалог з українським бізнесом щодо оновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Цей діалог покликаний допомогти Уряду сформувати мандат на майбутніх переговорах з ЄС щодо оновлення Угоди, який би ґрунтувався на амбіційних і водночас збалансованих побажаннях українських експортерів щодо поліпшення умов торгівлі з ЄС та адаптації до нових регуляторних трендів в ЄС, таких як Європейський зелений курс.

"Вперше бізнес-гравці мають можливість свідомо та прозоро оцінити ефективність роботи зони вільної торгівлі з ЄС, визначити наявні бар'єри у торгівлі, відстояти свої інтереси та примножити свої можливості", - відзначила у цьому зв'язку Ольга Стефанішина.

Основні пріоритети оновлення Угоди:

  • перегляд Додатків до Угоди про асоціацію – оновлення переліку законодавчих актів ЄС, які потрібно адаптувати в українське економічне законодавство з тим, щоб допомогти українським експортерам пристосуватися до діючих правил гри на ринку ЄС;
  • оновлення параметрів торгівлі товарами та послугами в рамках ПВЗВТ  – збільшення обсягів експорту на ринок ЄС за рахунок усунення існуючих бар’єрів у вигляді митних тарифів та квот;
  • якісна адаптація положень Угоди до таких регуляторних новацій ЄС як Європейський зелений курс, нова індустріальна політика ЄС тощо.

Для формування обґрунтованої та реалістичної позиції у майбутньому переговорному процесі з ЄС щодо оновлення ПВЗТТ, Уряд України розраховує почути відповідні пропозиції українського бізнесу. Діалог Уряду та бізнесу буде структуровано за допомогою продуманої системи анкетування зацікавлених компаній-експортерів, низки секторальних консультацій з профільними бізнес-асоціаціями.

Українська асоціація бізнесу і торгівлі відгукнулася на заклик Віце-прем’єрки Ольги Стефанішиної підтримати Уряд і погодилася долучитися до розбудови механізму консультацій. Керівники київського та брюссельського офісів УАБТ Ірина Дацюк та Назар Бобицький увійшли до складу групи радників Віце-прем’єрки, Назар виступив модератором діалогу з бізнесом 28 липня. Аналітична команда УАБТ також надасть офісу Віце-прем’єр-міністра пропозиції щодо організації подальшого процесу консультацій з бізнесом.

Як зазначив у цьому зв'язку Назар Бобицький: «УАБТ рада надати свою експертизу торговельної політики ЄС, процесу прийняття рішень євроінституцій, мережу контактів свого офісу в Брюсселі для підтримки якісної підготовки позиції України на переговорах, пошуку тих точок дотику, які допоможуть по-справжньому зацікавити ЄС в оновленні Угоди в цей турбулентний для європейської економіки час».

У свою чергу, як наголошує директор київського офісу УАБТ Ірини Дацюк, «успішність діалогу бізнесу з Урядом щодо перегляду Угоди залежить від підготовки алгоритму опитування виробників, та забезпечення постійного зворотнього зв'язку між бізнесом та євроінтеграційним блоком Уряду. Для цього УАБТ пропонує досвід своїх експертів у сфері просування експорту, практичне розуміння потреб виробників, та напрацьовані інструменти взаємодії з відповідними державними інституціями, такими як Офіс з просування експорту при Мінекономіки». 

 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ