Словенський досвід підтримки бізнесу для України. Підсумки онлайн-дискусії Expert Talks

22
10.2020

У четвер, 22 жовтня, відбувся п’ятий онлайн-захід з серії Expert Talks на тему: «Страхування чи кредитування: досвід словенського SID банку у підтримці бізнесу», організований Офісом з просування експорту України спільно з Українською асоціацією бізнесу та торгівлі (УАБТ), та з Посольством Словенії в Україні.

Експортно-кредитне агентство в обох країнах відіграє важливу роль у підтримці бізнесу. А доступне фінансування стоїть серед топ 5 пріоритетів експортно орієнтованого бізнесу в Україні. З початком пандемії сюди ж додалось питання гарантій та довіри іноземних партнерів. Тому тема кредитування та страхування – надзвичайно актуальна. Про це зазначили у своїх  вітальних словах  Tomaž Mencin, Посл Республіки Словенія в Україні, Iztok Grmek, Посол, Генеральний директор Департаменту економічної та громадської дипломатії Міністерства закордонних справ Республіки Словенія та Тетяна Міськова, Директорка Офісу з просування експорту України.

Як влучно зазначив модератор зустрічі Назар Бобицький, Директор Брюссельского Офісу УАБТ, 89% ВВП Словенії – це надходження від експорту, а позитивний торговельний баланс складає 5,6% ВВП, словенська «історія успіху» і досвід SID банку, який виконує функції експортно-кредитного агентства Словенії, має практичну цінність. 

Розповідаючи про послуги фінансування, які допомогли словенському бізнесу в складний період пандемії, Виконавчий директор SID bank Sašo Keleman, відмітив, що діяльність банку додала 1 млрд євро до ВВП країни та стільки ж до експорту у 2019 році.  

З початком пандемії банк перейшов від діяльності, спрямованої на розвиток, до антикризових заходів, забезпечивши 400 млн євро додаткового прямого фінансування та ще 600 млн євро фінансування через комерційні банки, що дозволило підтримати майже 400 словенських компаній. 

Більше  - у відеозаписі дискусії – за посиланням https://youtu.be/O9j-ljCeUfk

 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ