Провідні бізнес-асоціації на чолі з УАБТ закликають Уряд створити міжвідомчу робочу групу щодо подолання ризиків, пов’язаних з міжнародними кліматичними зобов'язаннями України

02
12.2020

Ключові бізнес-асоціації на чолі з Українською асоціацією бізнесу та торгівлі (УАБТ), які представляють інтереси провідних секторів української промисловості та сільського господарства, вкрай занепокоєні ситуацією, що складається навколо двох ключових елементів міжнародних кліматичних зобов'язань України: підготовки другого Національного Визначеного Внеску (НВВ2) України в рамках Паризької Кліматичної Угоди та формування позиції Уряду у діалозі з ЄС з проблематики Європейського Зеленого Курсу.

На превеликий жаль, представлені Міндовкілля 26 листопада 2020 року три сценарії моделювання НВВ2 не мають нічого спільного з існуючими обставинами економіки України. Відтак їхнє ухвалення становитиме серйозну загрозу перспективам її сталого розвитку.

УАБТ неодноразово заявляла, що НВВ2 має бути реалістичним та можливим для виконання державою та основними секторами її економіки. Інакше, Україна може зазнати тяжких соціально-економічних збитків.

Крім того,  прийняття непродуманого НВВ2 може ускладнити діалог України та ЄС, на ринок якого, нагадаємо, припадає біля 40% українського експорту. А це, в свою чергу, несе як невиправні репутаційні втрати, так величезні потенційні збитки для українських експортерів внаслідок втрати ринків збуту.

Профільні бізнес-асоціації закликають Уряду вжити необхідні кроки задля попередження можливої катастрофи та якомога швидше ухвалити рішення щодо створення міжвідомчої робочої групи з доопрацювання НВВ2 з урахуванням завдань сталого економічного розвитку України.

Завантажити або переглянути ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ