Ольга Стефанішина взяла участь у 4-му Німецько-Українському економічному форумі: «Українсько-німецький економічний діалог є історією успіху»

22
03.2021

У межах робочого візиту до Берліну 18-19 березня, Ольга Стефанішина, віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, взяла участь у 4-му Німецько-Українському економічному форумі, де розповіла про спільні можливості України та ЄС. У п’ятницю пані Ольга мала зустріч з представниками європейських медіа, що була організована за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (УАБТ) разом з BGA.

«Початок дії зони вільної торгівлі з ЄС був не лише економічним, але й важливим політичним стимулом переорієнтації нашого бізнесу. Німеччина стала основним торговельним партнером України серед держав-членів ЄС. Український ринок дуже перспективний та має великий потенціал. Більшість німецьких компаній, які сьогодні ведуть бізнес на території України, відчувають це, як і переваги від регуляторного зближення України та ЄС. Розраховуємо, що Німеччина стане потужним адвокатом подальшої економічної інтеграції України в ЄС», – сказала Ольга Стефанішина на Форумі.

Віцепрем’єрка підкреслила важливість нарощування торгівлі між Україною та ЄС через скасування логістичних та технічних бар'єрів. Український бізнес також зацікавлений у доступі на європейський ринок продуктів з доданою вартістю та інтеграції у ланцюжки постачання продукції.

Під час інтерв’ю віцепрем'єр-міністерка описала перспективи відкриття українського ринку для німецького бізнесу, трансформацію його у більш гнучкий, передбачуваний та прозорий формат, досягнення взаємовигідної та ефективної співпраці між Україною та ЄС.

Крім того, було порушене питання проекту «Північний потік-2».

«У всіх є чітке усвідомлення того, що Україна засуджує реалізацію цього проєкту, який ми вважаємо суто геополітичним, одним з чергових інструментів шантажу з боку Росії. Ми раді, що чимало країн ЄС поділяють нашу позицію, розуміючи загрози, які несе «Північний потік» безпеці Європи», зауважила пані Ольга.

З урахуванням тих дискусій, які відбулися у Берліні, буде плануватись робота щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, зокрема інтеграції у внутрішній ринок ЄС, посилення економічного співробітництва, співпраці у безпековій сфері та реалізації євроатлантичних прагнень.

Під час візиту було проведено низку зустрічей з бізнес-партнерами, експертами, політичними силами, міністерствами та організаціями в сферах оборони та екології.

Детальніше про важливі теми, що обговорювались під час приїзду, за посиланням: http://bit.ly/3c6gx1B

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ