Ольга Стефанішина на European Business Summit: «Україна є першою державою, яка офіційно готова співпрацювати з ЄС з питань Європейського Зеленого Курсу заради кліматичного благополуччя Європи і світу»

17
11.2020

У вівторок, 17 листопада, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла про майбутнє співпраці між Україною та ЄС в контексті Європейського Зеленого курсу, у онлайн-інтерв’ю в рамках European Business Summit, організованого за підтримки Української асоціації бізнесу та торгівлі (УАБТ).

За словами Віцепрем'єр-міністерки, Україна стала першою державою поза межами ЄС, яка офіційно запропонувала ЄС діалог у питанні Європейського Зеленого Курсу у ролі повноправного партнера. О.Стефанішина переконана, що цей діалог має відбуватися в рамках оновлення Угоди про асоціацію.  

Європейський Зелений Курс відкриває перед Україною величезні можливості, зокрема «для прискорення переходу від сировинної до більш розвиненої та до більш екологічної економіки». Водночас, Україні вкрай важливо уникнути або мінімізувати ризики, які несе Європейський зелений курс для наших експортерів, зокрема у вигляді вуглецевого тарифу та інших торговельних бар'єрів», - зазначила Ольга Стефанішина.

Також Віцепрем'єр-міністерка відмітила активну участь та чітко артикульовану позицію українського бізнесу, зокрема металургійного, енергетичного та агросекторів, у діалозі щодо потенційного впливу Європейського зеленого курсу на умови торгівлі з ЄС. 

Серед інших питань, які пані Стефанішина підняла під час інтерв’ю - перспективи реформування вугільного сектору, можливості транспортування і зберігання водню до Європи через газотранспортну систему Україну, а також значення реформ для реінтеграції окупованих територій.

Більше про майбутнє спрівпраці Україна-ЄС   – у відеозаписі дискусії за посиланням

 

 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ