Назар Бобицький: Новий курс ЄС відкриває перед Україною «вікно можливостей»

11
06.2020

Нові економічні пріоритети ЄС, зокрема "Європейський зелений курс", концепція "стратегічної торговельної автономії ЄС", комплекс заходів для розвитку внутрішнього ринку цифрових технологій, можуть відкрити Україні унікальне "вікно можливостей" для подальшої євроінтеграції. Але скористатися ним можна лише за умови умілого їх використання і стратегічного бачення. Адже Угода про асоціацію з ЄС передбачає можливість перегляду митних параметрів торгівлі товарами через п'ять років від дати набрання Угодою чинності. Однак ніщо в Угоді не зобов'язує сторони погодитися на такий перегляд. І щоб зацікавити Брюссель, Україна повинні бути готовою формувати креативні й асиметричні зустрічні пропозиції і першою вийти з такими ініціативами.

Своїм баченням, як це зробити, директор Брюссельського офісу Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Назар Бобицький поділився в експертній колонці для видання «Європейська правда»:
«З відповідною ініціативою мають виступити українські експортери, об'єднавши фінансові, інтелектуальні та лобістські ресурси. Ці ресурси повинні спрямовуватися в тому числі і на забезпечення постійної фахової присутності українського експортного бізнесу при інституціях ЄС у Брюсселі, ресурсу, який дозволить відстежувати, аналізувати тренди регуляторних новацій ЄС, орієнтувати експортерів та уряд, формулювати стратегії адаптації і реагування. В ідеалі – створити ресурс, на який переговорна команда офіційного Києва зможе спиратися у складному й тривалому марафоні переговорів із ЄС щодо перегляду ПВ ЗВТ».

З повною версією публікації можна ознайомитися за посиланням:

https://www.eurointegration.com.ua/experts/2020/06/10/7110845/

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ