Лідери ЄС не досягли згоди щодо наступного бюджету на 2021-2027 рр

21
02.2020

На спеціальній сесії Європейської Ради (Саміту ЄС) 20-21 лютого лідери ЄС не змогли досягти компромісної домовленості щодо основних параметрів наступного багаторічного бюджету ЄС на період 2021-2027 років. Про це йдеться у офіційному тексті результатів Саміту ЄС. https://www.consilium.europa.eu/en/meetings/european-council/2020/02/20-21/

Першочергова пропозиція президента ЄС Шарля Мішеля затвердити бюджет у розмірі € 1,095 трлн не отримала схвалення інших лідерів. Зокрема, існують значні розбіжності між країнами-наповнювачами бюджету та країнами, які є «чистими» отримувачами коштів ЄС. 

Крім того, переговорний процес щодо бюджету значно ускладнився через вихід Великобританії, а отже втрати величезної частини коштів. 

Частина країн (Данія, Австрія, Нідерланди, Швеція) наполягали на нових скороченнях регіональних програм та вимагали залишити існуючі для них пільги, тоді як група країн південної та східної Європи на чолі з Францією навпаки, закликали не тільки пом’якшити заплановані скорочення, а й підвищити дотації для сільського господарства. 

За підсумками Саміту було прийнято рішення про необхідність додаткового часу для політичних переговорів між державами-членами з метою пошуку взаємоприйнятного компромісу.

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ