Європейський вуглецевий податок для українських експортерів: UBTA підготувала першу інфографіку

18
06.2021

Інфографіка, створена аналітичним відділом UBTA, покликана ознайомити український бізнес з фундаментальними положеннями нового європейського законопроєкту про вуглецевий корекційний механізм імпорту (ВКМІ). Асоціація слідкуватиме за процесом його підготовки і розглядом на рівні інституцій Європейського Союзу. Зараз є лише попередня версія проєкту, яка може змінюватись.

ВКМІ покликаний захистити виробників ЄС від імпортної конкуренції в умовах підвищених кліматичних зобов’язань, а також стимулювати інвестиції в безвуглецеву промисловість в інших торговельних партнерів Європи відповідно до цілей ініціативи ЄС «Європейський зелений курс». Така ініціатива може спричинити надмірне навантаження на зовнішніх виробників низки товарних позицій.

Ознайомившись з проєктом ВКМІ (СВАМ – англ.), аналітична команда UBTA вважає, що українському експортоорієнтованому бізнесу необхідно розпочинати підготовку до його впровадження задля збереження своїх позицій на європейському ринку.

Даний документ Європейська Комісія планує офіційно представити на розгляд держав-членів та Європейського парламенту 14 липня цього року. Відповідний європейський законопроєкт можуть прийняти вже до кінця 2022 року. Законопроект матиме прямий та суттєвий вплив на український експорт до ЄС таких товарних позицій, як метали, мінеральні добрива, цемент та електроенергія.

Якщо у вас є додаткові питання, звертайтеся до аналітичної команди UBTA за адресою: n.bobitski@ubta.com.ua

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ