Європейська Комісія відновила імпорт м'яса птиці з України

03
03.2020

3 березня 2020 року Європейська Комісія прийняла рішення про відновлення імпорту м'яса птиці з України, який був призупинений наприкінці 2019 року у зв’язку з виявленням локального вогнища захворювання домашньої і дикої птиці на пташиний грип в окремих населених пунктах Віннницької області. Завдяки оперативним та всебічним заходам спеціалістів Держпродспоживслужби по локалізації меж поширення захворювання та запобігання його поширенню, розповсюдження пташиного грипу було дієвим чином зупинено. В ході інтенсивних переговорів України та Європейської Комісії на всіх рівнях, Європейська Комісія визнала застосовані Держпродспоживслужбою заходи і погодилася відновити імпорт м'яса птиці з усієї території України за винятком чітко окресленого переліку населених пунктів Вінницької області. 

Доступ до рішення Європейської Комісії доступний за посиланням: https://eur-lex.europa.eu/eli/reg_impl/2020/352/oj

Коментуючи рішення ЄК, керівник брюссельського офісу УАБТ Назар Бобицький відзначив таке:

Рішення ЄК безумовно є непересічним досягненням української сторони, результатом компетентної та злагодженої взаємодії ключових відомств, відповідальних за підтримку експорту – Держпродспоживслужби, Мінекономрозвитку, передусім офісу Торгового представника, МЗС. Завдяки компетентній роботі фахівців Держпродспоживслужби ми отримали чітке визнання Європейською Комісією алгоритму дій українських компетентних органів по локалізації таких захворювань (регіоналізація). Це визнання має сприяти мінімізації ризиків перетворення наступних спалахів хвороб тварин у торговельні бар'єри для наших експортерів. Більше того, рішення ЄК також знімає інші обмеження на експорт м'яса птиці з Херсонської, Одеської та Чернівецької областей, які діяли вже декілька років після аналогічного спалаху пташиного грипу взимку 2016 р.

Наступний, дуже важливий етап – відпрацювання з Європейською Комісією постійно діючого механізму раннього попередження в аграрному секторі, який просто дозволить запобігати виникненню нових заборон. Приємно, що українська сторона чітко задекларувала таку необхідність у діалозі з Комісією. Український експортний бізнес, зокрема компанії-члени УАБТ готові підключитися до вироблення такого ефективного механізму, використовуючи свої зв’язки серед інституцій ЄС у Брюсселі. 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ