Глобальні регуляторні виклики та можливості наступного десятиріччя для UA AGRO

10
09.2020

Які глобальні регуляторні та політичні виклики та можливості чекають на український агросектор в наступному десятиріччі? Ці питання у четвер, 10 квітня, Назар Бобицький, Керівник Брюссельського офісу UBTA, мав нагоду обговорити з учасниками XІ Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM), організованої Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу».

Основними трендами, з точки зору міжнародної агро торгівлі, стануть:

  • Довгострокові виклики і можливості пандемії
  • Деглобалізація міжнародної торгівлі
  • Європейський Зелений Курс ЄС
  • Перегляд ЗВТ Україна-ЄС.

Наразі українському агробізнесу варто враховувати три рекомендації, які випливають з аналізу згаданих вище трендів міжнародної торгівлі:

  • у короткотерміновій перспективі пандемія дала дещо більше можливостей ніж викликів для агрохарчового сектора, враховуючи примат продовольчої безпеки. Водночас, перспективи залишаються непевними, оскільки , наслідки пандемії для світової економіки – невідомі.
  • параліч СОТ – це фрагментація системи міжнародної торгівлі, превалювання права сили над силою права, і переважання регіональних держав і блоків. Зросте значення ПВЗВТ Україна-ЄС як майданчика для врегулювання спорів, яким бізнес повинен вміти користуватися. Альтернатива – «право джунглів» найсильніших торговельних гравців.
  • зміни клімату поступово стають ключовим і дестабілізуючим фактором міжнародної торгівлі. Українському бізнесу треба уважно стежити за еволюцією реакції ЄС на цей тренд – Європейським зеленим курсом, і адаптовуватися до нього.
  • перегляд ЗВТ Україна-ЄС – унікальний шанс поліпшити умови торгівлі з ЄС і водночас адаптувати їх до нових викликів і реалій. До цього шансу слід поставитися відповідально.

З ключовими тезами виступу можна ознайомитися в презентації за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1OUM3VAxXT1lfQl_XbFMrW7DzjDJtHDNj/view?usp=sharing 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ