Експортне портфоліо України 2020

Українське сільське господарство продовжує відігравати важливу роль у підтримці продовольчої безпеки в європейському та світовому масштабах. Агропродовольчий сектор, що є основним двигуном експортних показників країни, зберігає за Україною позицію провідного виробника соняшникової олії у світі. Також Україна посідає четверте місце у світі за виробництвом кукурудзи, є п’ятою за обсягами виробництва пшениці та меду і т.д.

Наша країна здатна зробити вагомий внесок у безпеку світових ланцюжків поставок продовольства, і наведені вище дані яскраво свідчать про очікування наших партнерів та споживачів щодо можливостей України у цій сфері. В першу чергу це стосується ризику обмеження експорту, необхідності постійного узгодження нетарифних регуляторних нововведень щодо здоров'я тварин і рослин, а також стандартів безпеки харчових продуктів для захисту споживачів.

У цьому контексті український агропродовольчий сектор та український уряд зарекомендували себе в якості надійних, прозорих та передбачуваних партнерів для всього світу. Складні часи пандемії COVID-19 продемонстрували розсудливість і далекоглядність Києва: Україна утрималася від введення експортних обмежень, які могли б негативно вплинути на міжнародні ланцюжки поставок і посилити руйнівний вплив локдауну на економіку.

Заглядаючи в майбутнє, представники українського агропродовольчого сектору усвідомлюють, що основним викликом для звичних виробничих, логістичних і торгових систем в агропродовольчому секторі стане зміна клімату. Вплив цього фактору буде дуже помітний протягом найближчих десятиліть. Саме тому ми підтримуємо запровадження в Україні нових міжнародних політик і стандартів, які вестимуть аграрний сектор до екологічно та соціально відповідального майбутнього та водночас створюватимуть нові можливості на зовнішніх ринках.

Українська асоціація бізнесу і торгівлі (УАБТ), що представляє українських експортерів у світі, підтримує відкриту і прозору співпрацю між Україною та іншими країнами світу у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією. Ми прагнемо відкривати нові можливості партнерства, зберігаючи при цьому стійкість перед зовнішніми потрясіннями, спричиненими зміною клімату та ускладненням умов глобальної торгівлі.

Ми дякуємо нашим партнерам і пропонуємо відкритий шлях уперед. #TradeWithUkraine!

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ