Аграрне портфоліо 2021

Українська агропромисловість протягом багатьох років відіграє значну роль в економіці країни, а також виступає потужним гравцем на міжнародному ринку. Сільське господарство є основною ланкою у формуванні вітчизняного експорту, та складає 45% від загального обсягу поставок за кордон. Україна зберігає перше місце по обсягам виробництва соняшникової олії, знаходиться в першій п’ятірці світу по експорту кукурудзи, ріпаку та волоських горіхів. 

Такі показники дають чітке усвідомлення, що Україна – це конкурентоспроможний та впливовий елемент світового ринку. Ми маємо за честь підкреслити, що аграрний сектор економіки, який забезпечує 16% ВВП держави, має значний потенціал для розвитку та інвестування. Окрім значних успіхів та великої долі у сировинному напряму експорту, вітчизняні виробники агропродукції продовжують розвивати унікальну продукцію з доданою вартістю, що має під собою інноваційні рішення та робить значний внесок у глобальну продовольчу безпеку та клімат.

Цього року, Україна увійшла до складу Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН і підтвердила статус гаранта світової продовольчої безпеки. Не дивлячись на складний 2020 рік через глобальну пандемію та помітні кліматичні зміни, офіційний Київ продемонстрував далекоглядність, зміг забезпечити стабільність міжнародних ланцюгів постачання та підвищив експортний потенціал держави.

Продукція українських виробників цінується у багатьох країнах світу та дедалі міцнішає як конкурентом для харчових товарів країн виробництва Німеччини, Бразилії чи США. Високий рівень стандартів українських аграріїв здатний підтримувати виробництво цінного та високоякісного продукту. Ми маємо змогу впроваджувати інновації, покращувати існуючи технології та створювати нові робочі місця в прогресивній галузі агровиробництва.

Цього року, світова спільнота зробила великий крок у боротьбі зі змінами клімату задля забезпечення стабільної продуктової безпеки, та найголовніше – це внесок України у глобальну кліматичну ситуацію. Офіційний Київ активно веде національний діалог щодо трансформації продовольчих систем, обговорює на найвищому урядовому рівні проєкти європейського вуглецевого корекційного механізму імпорту (ВКМІ) та Європейського зеленого курсу (ЄЗК). Реалізація даних концепцій у багаторічній перспективі перелаштують існуючі ринкові відносини та вироблять нові стандарти виробництва та реалізації продукції.

Для затвердження іміджу України як одного з найпотужніших виробників агропродукції в світі, Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA) як голос вітчизняного експорту підготувала аналітичний звіт «Аграрне портфоліо – 2021». У даному проєкті показано основні досягнення української аграрної та харчової галузі, ринкові показники та динаміку вітчизняного агро експорту.

Цього року, UBTA вирішила додати ексклюзивні інтерв’ю експертів – представників українських експорто-орієнтованих компаній, які допомогли нам у висвітленні перспективних напрямків експорту агропродукції з України. Їх внесок у формування цьогорічного «Аграрного портфоліо» є надзвичайно цінним та вагомим. Ми висловлюємо подяку:

  • Юрію Мельнику, першому заступнику голови правління МХП, за висвітлення експортних можливостей українських виробників м’ясної продукції в умовах світової боротьби зі змінами клімату; 
  • Владиславу Юрову, менеджеру з експорту солоду ПрАТ «Оболонь», який поділився інформацією про особливості виробництва та експорту солоду і пива з України;  
  • Валентину Паньковському, засновнику компанії «Ukrainian Bee», за цінну інформацію щодо виробництва та експорту українського меду;  
  • Олені Корогод, президенту ГС «Органічна Україна», за надання цінної інформації по виробництву та експорту української органічної продукції та особливостей світового органічного ринку.

 

Завантажити або переглянути Аграрне портфоліо 2021

 

 

Зв'яжіться
з нами
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ЗАПИТ