16 грудня відбулися чергові збори членів, партнерів та учасників Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA). На зустрічі було презентовано результати роботи асоціації за 2021 рік.

21
12.2021

Дмитро Лось, голова правління асоціації, відкриваючи зустріч висловив слова вдячності команді за колосальну праці та відмітив важливість отриманих результатів. «Асоціація сьогодні об’єднує людей, що побачили світ та хочуть змінювати свою країну на основі нової глобальної адженди. Перший рік роботи UBTA співпав з початком пандемії, тому дії асоціації були обмеженими. Але у 2021 році ми зробили висновки та свою домашню роботу, та сьогодні можемо з впевненістю говорити про позитивні результати», - прокоментував пан Дмитро.

 

Комітет Європейського зеленого курсу за висновками цього року підтримав ініціативу стосовно позиції України у вирішенні кліматичних зобов’язань у межах Другого національно визначеного внеску до Паризької угоди (НВВ2), було підготовлено аналітику та визначено умови функціонування нового європейського торговельного бар’єру - вуглецевого корекційного механізму імпорту (ВКМІ, СВАМ – англ.), підсумовуючою подією стала презентація стратегії України у межах заходу Конференції ООН зі зміни клімату в Глазго (СОР26), що відбувся у синергії бізнесу та влади.

 

Дмитро Васильєв, голова комітету сталого розвитку та Європейського зеленого курсу (ЄЗК), розповів про майбутню діяльність: «Ми стоїмо на захисті українського бізнесу. Перші кроки на шляху імплементації політики Європейського зеленого курсу України виконано, і тепер важливо контролювати процес впровадження та виконання необхідних дій. Також важливо продовжити відстоювати позицію України щодо «зелених трансформацій» на міжнародній арені. Замість високих податків з боку ЄС, ми повинні знайти шляхи наповнення українського фонду декарбонізації. Окрім того, ми продовжимо забезпечувати наших членів та партнерів інформаційно-аналітичними матеріалами щодо нових трендів у сфері зеленої трансформації та юридичних і політичних нововведень як на світовому, так і національному рівнях».

 

Успішна робота з адаптації європейських норм до українських законодавства, а також затвердження наказів в частині санітарних та фітосанітарних заходів, за цими ключовими напрямками велася робота Аграрного комітету за висновками минулого року. У взаємодії із командою комітету ЄЗК, за керівництва Михайла Малкова, що очолює аграрний комітет, було розроблено матрицю трансформації продовольчих систем. Цей документ стане основою для проведення комплексної роботи зі створення фундаменту стосовно харчової безпеки України.

У майбутньому, аграрний комітет планує проводити роботу з адаптації європейського законодавства до українських реалій, підтримувати реалізацію принципів ESG (Environmental, Social and Governance) в Україні, впроваджувати найкращі практики харчової благодійності.

 

За напрямом торгівлі та зв’язків з регіонами, який очолює Олена Ворошилова, у 2021 році асоціацією було організовано 2 торговельні місії (ПАР та Грузія), а також ділові візити до більше ніж 10 країн світу. Завдяки активній діяльності, асоціація сьогодні здатна виводити українські компанії на нові міжнародні ринки фактично з нуля. Комплексна підтримка компаніям-учасницям охоплює різні аспекти завдань: розробка стратегії, модульний аналіз бажаних ринків для пошуку найкращої пропозиції для продукції компанії, розробка позиціювання на цьому ринку, розрахунки та прогнози стосовно подальшого розвитку. Торговельні місії у цьому процесі відіграють свою важливу роль, адже з кожним таким візитом Україна крок за кроком відкриває себе для абсолютно нових ринків та партнерів.

 

Назар Бобицький, директор Брюссельського офісу та голова Фармацевтичного комітету за сумісництвом, відзначив, що UBTA опікується позицією українського бізнесу на міжнародній арені. Цього року, асоціація запустила проект з адвокації доступу українських лікарських засобів на ринок ЄС.

Щодо європейського напряму роботи, UBTA прийняла участь в індустріальному діалозі «Україна-ЄС», веде багатосторонні перемовини з німецькими партнерами та урядом, долучає до нашої діяльності європейські профільні та бізнес-агенції. «Ми зробили мережу партнерів у Європі задля того, щоб наші члени та вся вітчизняна бізнес-спільнота мала змогу розвивати свій бізнес за кордоном» - підкреслив пан Назар.

 

Окрім основної діяльності у сфері підтримки українського експорту, асоціація розвиває напрям роботи з виробниками ММСП (мікро, малого та середнього підприємства) продуктів харчування. Для цього, Ольга Вергелес, керівниця напряму роботи з донорськими організаціями, реалізує низку проектів: програма Grow Up: AGRO, навчальні онлайн-інтенсиви та Retail Guidebook, онлайн платформа-путівник по каналам збуту. Обидва проєкти розраховані на виробників крафтової продукції і з їх допомогою учасники змогли розширити свою базу корисних контактів. Наступного року, планується розширення цих ініціатив, а також запуск програми з впровадження принципів ESG як на регіональному, так і корпоративному рівнях.

 

Високих успіхів досягла аналітична команда UBTA, яку очолює Олександра Авраменко. Напрацювання 2021 року з боку команди це:

  • дослідження можливих сценаріїв перегляду Угоди про асоціацію з ЄС разом з ITFC та ДП «Укрпромзовнішекспертиза»
  • аналіз потенційних втрат від введення Польщею обмежень стосовно кількості транзитних дозволів для українських автоперевізників
  • підготовлено та реалізовано ринкове дослідження «Аграрне портфоліо – 2021», за підтримки Мінекономіки та Мінагрополітики.

Наступного року, аналітична команда планує провести роботу над наступним виданням «Аграрного портфоліо» та підготувати «Продуктове портфоліо» для британських мереж супермаркетів. Окрім цього, UBTA продовжить інформаційно-аналітичну підтримку української позиції під час перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також супроводжуватиме наших членів та партнерів у формуванні ситуаційної консолідованої позиції.

 

Підсумовуючи, Олена Кудляк, виконавчий директор UBTA, подякувала всім гостям заходу за активну зацікавленість у розвитку та нарощуванні експортного потенціалу України. «У світі багато прихильників України, і ми раді розвивати мережу контактів, що вболівають за позитивний розвиток нашої країни», резюмувала пані Олена.